سوال1- فرم کاور لتر، تعهدنامه و تعارض منافع چیست؟ چگونه به آن دسترسی داشته باشم؟

این فرم در  بالای صفحه اصلی وب‌سایت قسمت راهنمای نویسندگان برای دانلود قرار دارد. تکمیل این فرم به منزله تعهد شما در عدم ارسال همزمان مقاله به مجلات دیگر است. نشانی پستی، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، شماره نمابر و نیز ایمیل نویسنده مسئول در آن بایستی وارد گردد. همچنین بایستی تمامی نویسندگان مقاله آن را امضاء نمایند و شرح نحوه همکاری نویسندگان در آن ذکر شود. اگر مقاله حاصل طرح تحقیقاتی و یا حاصل پایان نامه دانشجویی است در این فرم قید می نمایید. اگر مطالعه انسانی است کد اخلاق درج  می گردد. توجه نمایید در صورتی که این فرم ها را به درستی تکمیل و ارسال ننماید مقاله در چرخه برررسی قرار نمی گیرد.

سوال 2- چگونه فرم ها را ارسال نمایم؟

پس از تکمیل مندرجات فرم ها آن را با وضوح مناسب (حداقل رزلوشن ۲۰۰) اسکن و سپس از طریق آپلود در بخش فایل‌های ضمیمه ارسال نمایید. برای ارسال از وب‌سایت با نام کاربری وارد شوید. سپس با مراجعه به صفحه شخصی و در مقابله عبارت «در حال بررسی» روی کلمه «مشاهده» کلیک نموده و سپس در پایین صفحه روی افزودن فایل‌های ضمیمه کلیک نموده و فایل را آپلود کنید. خواهشمند است پس از تکمیل ، تصویر واضح و مناسبی از این صفحه تهیه نمایید و از گرفتن عکس با موبایل به صورتی که تصویر سیاه و کدر و تار باشد خودداری نمایید. 

سوال 3- منظور از نامه اصالت چیست؟

در خصوص سند اصالت مقاله، اگر  مقاله مستخرج از پایان نامه ارشد و یا رساله دکترا و یا طرح پژوهشی است نویسنده موظف است توضیحات آن  را در فایل کاور لتر بنویسد و اگر مقاله برگرفته از طرح پژوهشی، پایان نامه و یا رساله نمی باشند، محققین می بایست حداقل از یک گروه پژوهشی تاییدیه پروتکل اجرای طرح را گرفته و ضمیمه پرونده مقاله نمایند.